Twitter da Instagram Hikayelerine Başladı!

admin     24-05-19     Sosyal Medya     Twitter da Instagram Hikayelerine Başladı!     607 Defa Okundu

Kullanıcıların zaman çizelgesinin merkezi bir bölümünü yıldırım çarpması konusundaki yıllarca süren isteksizliğin ardından Twitter, büküm kolunu vermiş ve “hikayelerin modası” na girmiş görünüyor.ABD’deki SXSW festivali sırasında, sosyal ağ ana uygulamasında, aracın kamera bölümüne bir dizi değişiklik getirerek bir atılım yaptığını duyurdu.

Şimdi, uygulamanın ana ekranında sola sürükleyerek kameraya daha önce gördüğümüzden çok farklı bir şekilde erişebilirsiniz. Arayüz, Snapchat ve Instagram‘da yıllardır bildiklerimize yakından benziyor . Aradaki fark, çok daha basit ve doğrudan bir durum olmasıdır.
Çıkartma veya artırılmış gerçeklik özelliği yoktur. Sadece 2 dakikaya kadar fotoğraf, video ve canlı yayın çekebilirsiniz. Bir coğrafi konum yerleştirebilir ve ayrıca başlığınızın ekleneceği çerçevenin rengini de özelleştirebilirsiniz. Bu resim yazısı, genel bir fotoğrafla göndereceğiniz tweet’tir.

Doğrudan Twitter ile çekilen görüntüler, zaman çizelgesinde daha İlginç bir şekilde görüntülenir
Fotoğraf makinesinin kendi mobil uygulamasıyla fotoğraf çekmeye devam edebilir ve daha sonra mümkün olduğu kadar tweet’lere ekleyebilirsiniz, ancak doğrudan Twitter üzerinden çekilen görüntüler zaman çizelgesinde daha ilginç bir şekilde görüntülenir ve daha fazla dikkat çeker.

Bununla birlikte, Instagram’da, Snapchat’te, YouTube‘ta ve sayısız diğerinde gördüğümüz gibi yalnızca bu görüntülerle bir yayın olmayacağından bahsetmeye değer.
SXSW’deki şirket temsilcilerine göre, Twitter’daki genel kamera ve görüntü özellikleri her zaman arka plandaydı çünkü çok az insan bunu sosyal ağlarda kullanıyor.
Buna karşılık, kişi kamera özelliğini çok az kullandı, çünkü bu konuda Twitter’ın yatırım yapmadığı söylenebilir. Bu duruma göre ise, uzun süredir hafızada ve ekranlarda beslenen sosyal ağ için görüntülerin, fotoğraf ya da video olmasının kaçınılmaz olduğu çok açık.
Twitter kamerası ise şimdi Android ve IOS resmi app kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Twitter Hikayelerinin Faydaları

Instagram ya da Facebook üzerinden devamlı olarak hikaye paylaşımı yapabilen kullanıcılar en çok Twitter’dan hikaye paylaşamadıkları için yakınıyorlardı. Son yapılan güncellemeler ile birlikte kullanıcılar diledikleri kadar hikaye paylaşımı gerçekleştirebilecekler. Hikayeye tıpkı Instagram’daki gibi eklemeler yapabilmek de mümkün olabilecek. Böylece Twitter da Instagram ya da Facebook kadar uzun soluklu kullanılabilecek.

Türkiye’de Kullanılmaya Başlandı mı?

Pek çok kullanıcı ise Twitter hikayelerinin Türkiye sınırları içerisinde kullanılıp kullanılmadığını merak ediyor. Yapılan güncellemeler sonrasında kullanıcılar Twitter üzerinden hikayelerini paylaşmaya başladılar. Amerika’da başlayan ve yavaş yavaş diğer dünya ülkelerine de yayılan hikaye paylaşımları ise pek çok kullanıcı tarafından seviliyor. Bu sayede yalnızca Tweet atmak yerine anlık olarak ne yaptığınızı ya da ne mesaj vermek istediğinizi de takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Twitter hikaye paylaşımı ile çıkartma ya da konum paylaşımı gibi ek özellikleri de kullanabilirsiniz.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Takip Et

Hemen haberdar ol!

sohbet
sponsor bağlantılar:      sohbet odaları     sohbet odaları|sohbet odaları|

© Copyright 2019 - Tüm hakları saklıdır.