Sohbet Girişi

FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Doyasıya Chat Yap

Chat siteleri günümüzde internette en çok aratılan ve ziyaret edilen siteler arasındadır. Binlerce bay ve bayan ziyaretçinin bir araya geldiği chat odalarına sende üyeliksiz chat seçeneği ile katıl, yeni insanlarla tanış birlikte eğlenceli zamanlar geçir. Gelişmiş mobil sohbet ara yüzü ile tablet ve telefonlarınızdan gezerken, kafede otururken rahatlıkla sohbet etmenin keyfini çıkarın.

Harika Sohbet

Türkiye’nin en harika sohbet sitelerinden birisi olan harika sohbet odaları tabanına en hızlı ve güvenilir bağlantı noktasına hoş geldiniz.  2005 yılından itibaren proje hayatına başlamış olan harika sohbet odası hakkında bilinen ve bilinmeyenlerle birlikte şuan ki mevcut durumu hakkında biraz bilgi sahibi olalım.

Bir dönemin en popüler projesi 

Harika sohbet odaları 2005 yılı itibariyle kayıt altına alınmış bir proje olsa da isim olarak bu tarihte kayıt altına alınmış ama aynı yıl itibariyle projesi bağlamamıştır. İlk olarak domain yatırımcısı birinin elinde tescil edilmiş şekilde bulundurulan isim daha sonrasında iki IRC dünyasına gönül vermiş arkadaş elinde yaşam bulmuştur.

Neden IRC 

IRC projeleri yıllardır taban olarak bir çok kişinin tercih ettiği bir sohbet tabanı olarak kabul görmektedir, bunun en geçerli nedeni ise bir çok yazılımdan farklı olarak geliştirilebilir ve geliştirici siz olabilirsiniz. Yani hizmeti aldığınız yerin ürünü geliştirmesini beklemeden projenizi geliştirebilir ve kişiselleştirebilir oluşundan dolayı bir çok proje sahibi taban olarak bunu kabul ediyor ve kullanıyor.  Yakın dönemlerde aynı zamanda kurumsal şirketlerinde kapalı IP üzerinde IRCD sunucu kurarak çalışanları ve departmanların kendileri arasında iletişim ve kontraklarında da bu tabanı tercih ettikleri de gözlemlenmektedir.

İşte bu ve bunun gibi bir çok nedenden dolayı sohbet sunucularının en çok kabul gören tabanlarını kabul eden harika sohbet servisleri de 2 arkadaşın bir araya gelerek ortaya çıkardığı bir proje olarak başlamıştır. 

Sonrasında devam eden süreçte yapılan yatırımlar ve kullanıcı kalitesini kişiselleştirmek için yapılan çalışmalar sonucunda güzel bir kitle elde edilmesiyle çok ciddi bir kullanıcı kitlesini elde etmiştir.

Peki Şuan ki durum nedir 

Tabi ki bu tarz projeler içerisinde gözlemlenen en büyük problemle bu arkadaşlarda karşı karşıya kalmışlardır. emek zaman  ve yatırım yapan herkes zaman içerisinde kitle ve kullanıcıyı bir şekilde elde ediyor ama bu elde edildikten sonra elde tutmak ve kullanıcının isteklerini iyi şekilde okuyabilmek ve yerine getirebilmek doğru yönetim ve stratejiler ile yoluna devam edebilmek sonuçta devamlılık esasını yakalamasına neden olacağı gibi çöküşüne de neden olabiliyor.

Arkadaşlarımız bu süre içerisinde yapmış oldukları ortaklıklar ve yönetim derinliğinde sergiledikleri hareketlerden dolayı bu ürünün çöküşüne sebep olmalarıyla birlikte projeyi devir etme kararı alarak bu projeyi başka bir sunucuya uzun seneler önce karar vererek gerçekleştirdiler.

Bu projeden sonra tekrar farklı bir proje ile de tekrar denemeler gerçekleştirseler de yine aynı hatalardan ders almayarak tekrar sunucuyu elden çıkartmak zorunda kaldılar.  Arkadaşlarımız şuan halen bu sektöre hizmet eden çalışmalar içerisinde olsalar da harika sohbet’in dönemin en güzel siteleri arasında bulunan yerini hiç bir zaman tekrarını göremediler.

Chatyap.org – Harika Sohbet Girişleri 

Kitlenin değişimi ve dağılmasıyla birlikte ‘de Harika sohbet’in eski kullanıcıları Chatyap.org sunucuları altında toplanarak eski güzel ve kaliteli sohbet’i yeni bir ortam içerisinde devam ettirebiliyorlar. Sizde bu güzel ortamın keyfini ve zevkini çıkartmak isteyenlerdenseniz sohbet bölümünden online olabilirsiniz.  Şimdiden iyi eğlenceler dileriz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


mobil sohbet odaları