Sohbet Girişi

FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Doyasıya Chat Yap

Chat siteleri günümüzde internette en çok aratılan ve ziyaret edilen siteler arasındadır. Binlerce bay ve bayan ziyaretçinin bir araya geldiği chat odalarına sende üyeliksiz chat seçeneği ile katıl, yeni insanlarla tanış birlikte eğlenceli zamanlar geçir. Gelişmiş mobil sohbet ara yüzü ile tablet ve telefonlarınızdan gezerken, kafede otururken rahatlıkla sohbet etmenin keyfini çıkarın.

Mynet Sohbet

Yılların eskitemediği marka Mynet hakkında şuan ki durumu ve geçmişi hakkında bilgi verip sizleri zamanda bir yolculuğa çıkarırken hiç merak edip bulamadığınız detayları da sizlerle paylaşmak isteriz.

Kökleri çok derinlerde olan bir yaşam formu 

Mynet A.ş projesi 1995 yılında düşünülerek kayıt altına alınmış ve alındıktan sonra çok kısa zamanda bir web portalı olarak hayata geçirilmiştir. Varlıklı bir ailenin oğlunun bireysel bir projesi olarak hayata başlayan bu proje akabinde kurumun yönetimi tarafından kendi şirket çatışı altında faaliyetlerini devam ettirme kararı alınmasından sonra çehresi ve misyonu tamamen elden geçirilmiş ve günümüzdeki şeklinin temelleri bu senelerde atılmıştır.

Mynet Sohbet Bir yaşam felsefesi idi

Dönemin getirisi olarak internet ve dijital ortamlar yeni yeni hareketlenmesinden dolayı proje olarak orta da çok fazla bu yönlü çalışma olmamasını fırsata geçiren firma çok hızlı bir şekilde web kullanıcısı elde etmeye başlamasıyla dikkatleri üzerine geçerken gözden kaçmayan bir detay ile birlikte sohbet servisleri olan mynet sohbet servisleri aktive edildi. Bu durumun asıl gerekliliği siteyi ziyaret eden kişilerin çok ama site de kalma sürelerinin az olmasından dolayı site de dolaşımda kalacak kullanıcı sayısını arttırmak olarak yola çıkan proje 2000’li yıllarda portal niteliğinin önüne geçebilecek bir sohbet platform kullanıcısını da kazanmış olmasıyla  bu noktadaki faaliyetlerini de aktif hale getirmeye başladı.

Mynet Servisleri hayat bulmaya başladı.

  • Mynet sohbet
  • Ücretsiz web sitesi
  • Ücretsiz Mail servisleri
  • Oyunlar

Gibi bir çok kaleme öncülük edilmesiyle birlikte akabinde bir çok servislerde peşi sıra gelmeye başladı. O dönemin istatisliklerine göre mynet mail servisleri hotmail, gmail gibi popüler mail servislerinden daha fazla bir kullanıcı sayısına hitap eder hale gelmişti. Bunun bir diğer nedeni olan kriter ise kişisel ücretsiz web sitesi sahibi olabilmelerinin tek şartı Mynet Mail servislerinden bir mailinin olması gibi geçerli bir kriter ile birlikte tüm servisleri birbiri ile senkron olmuş şekilde büyüme ivmesi yakaladı ve 2002 yıllarına kadar  mynet chat olarak damgasını vurdu.

mynet-sohbet

mynet-sohbet

Mynet‘i değiştiren süreç nasıl gelişti

Mynet kurumsal bir çatı altında yönetim sergilemeye devam ettiği süre içerisinde şirket çatısı altında bulunmayan kişilerde yönetimlerde genişlemeden kaynaklı olarak yer almaya başladı.  Kurumsal zihniyet içerisinden gelmeyen kişilerin bireysel ego ve davranışlarından kaynaklı olan hal ve hareketler sunucunun da aynı zamanda bizim lamer dediğimiz attack saldırı şekilleri ile sunucunun tabanlarına ve kullanıcıların huzurunu bozacak şekilde sergiledikleri davranışlar ile birlikte içerideki kullanıcıların huzuru bozan bir çok şey yaşanmaya başladı.

  • Kanal genel sohbet saldırıları
  • Küfür ve hakaret içeren metinler
  • Yönetimi sindirici ve sevk idareyi bozacak hareketler.
  • Bireysel insan mühendisliği ; belirli bir takım amatör yönetim elemanlarını kandırarak oper/admin şifrelerini temin ederek kullanıcıların tamamının sunucudan atılarak sohbet’in kesintiye uğratılması gibi.

Bir çok şekilde kullanıcı ve kitle kalitesini aşağıda çeken davranışların sergilenmesiyle birlikte Mynet Yönetimi bir karar alarak sunucunun IRC girişini kapatma kararı aldı.  Bu süreç içerisinde bir çok mIRC script kodlanarak sunuculara girişler kolaylaştırılmaya çalışıldı. Yuzuk Script gibi yazılımlar ile girişler kolaylaştırılmaya ve sade kullanıcı kendi girişini kolaylaştırmaya çalışsa da geçen süre zarfında bu yazılımların kodları da kötü kullanıcının eline geçerek bunları kötü yazılımlarına alet etmesiyle birlikte komple sohbet servislerini IRC tabanından çekerek mynet smeet sistemine geçiş yapma kararı alındı.

Mynet Smeet sistemi kitle tarafından ilk zamanlarda nedir nasıldır, güzel mi kullanılır mı diye çok üye kazanmış olsa da alışmış oldukları tabandan uzak görsel destekli Mynet Resimli Sohbet servisleri olarak hareket etmesiyle birlikte kullanıcı tarafından takdir toplayamadı ve bu servisleri de kapatarak sohbet servis hizmetlerinden komple çekilme kararı alındı.

Günümüzde Mynet.com sadece haber ve yaşam portalı olarak ilk çıkış noktasındaki misyonu ile devam etmekte olup kullanıcılar tarafından eski günleri özlemle anılmakta ve yeniden hayata dönmesi bir hayal olarak beklenmektedir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


mobil sohbet odaları