Sohbet Girişi

FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Doyasıya Chat Yap

Chat siteleri günümüzde internette en çok aratılan ve ziyaret edilen siteler arasındadır. Binlerce bay ve bayan ziyaretçinin bir araya geldiği chat odalarına sende üyeliksiz chat seçeneği ile katıl, yeni insanlarla tanış birlikte eğlenceli zamanlar geçir. Gelişmiş mobil sohbet ara yüzü ile tablet ve telefonlarınızdan gezerken, kafede otururken rahatlıkla sohbet etmenin keyfini çıkarın.

Okey Chat

Bu memlekette kime sorarsanız sorun eğlence ve keyifli bir vakit geçirmek için hangi oyunu tercih edersiniz diye sorulsa kesinlikle okey oyunu garanti veririm ilk 3’te söylenilecek bir oyundur.

Tabi ki bu bizim ülkemize ait olan bir eğlence şekli değildir ama bizim ülkemizin öncelik sıralamasında başı çeken bir durumdadır. Bazı ülkelerde bu durum dama, bazılarında satranç olabiliyor ama bizim ülkemizin bireysel oyun denildiğinde herkes bu oyunu tek geçer.

Her ne kadar herkese fayans dizmek ( okey taşı ) hoş gelmese de verilir 😉

Bir okey takımı ile bir çok oyun türü oynamak mümkün

Bilinen okey oyununu zaten herkes biliyor çoğunlukla 4 kişi ile oynanır ( tabi duruma göre bu durum eleman eksikliğinden 2 – 3 kişilerden 5 kişiye de çıkanını görmüşüzdür ) ama bilinen standart’ı 4 kişi olup her kişiye 14 taş verilir ve  aynı renkten seri rakamların bir araya gelmesi veya aynı rakamların tüm renklerinin bir araya gelmesi ile oluşan ( per ) dediğimiz oluşumun 14 taş’ın tamamının olması oyununun bitişini işaret eder.

Bunun dışında 101 denilen yine okey taşlarıyla oynanan oyun ve buna benzer bir çok şekli ve türü de vardır, eşli olur herkes tek olur var yani oyunu geliştirme bakımından üzerimize yok 😉

Ama oyuna renk katan sohbettir.

Oyun her ne kadar harika bir oyun olsa da, oyuna renk katan aslında oyun içerisindeki sohbetler ve oyun dışı sohbetlerin oyuna renk vermesiyle birlikte daha renkli ve keyifli bir hale gelmektedir. Okey Oyunu Makaraları ve Okey hileleri aslında kişilerin bir çoğunda hırstan değil ortam şenlensin diye yapılan aksiyonlar olduğu da bilinir.

Taş çalma, arkadaşına taş gönderme, yanlış dağıtma, rakibinin kafasını dağıtma, ortadaki taşın altına bakma, parmakla taş okuma, sigara paketinin içerisinde taş gönderme ve niceleri bulunmakta eminim sizlerinde buna benzer ilginç ve değişik aksiyonlarınız vardır. Merak edenler için konunun yorum kısmında bunları da paylaşabilirsiniz.

Okey Chat ve Okey Sohbetleri genel olarak aslında bu oyunun tuzu biberi olarak herkes tarafından sevilen bir eklenti olmasıyla birlikte bu sohbetleri sitemiz içerisindeki okey odalarında ve okey masalarında oyun oynarkende yapabilir sizlerde keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Chatyap.org olarak sizlere şimdiden keyifli bir zaman geçirmemizi temenni ederiz.

 

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


mobil sohbet odaları