Sohbet Girişi

FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Doyasıya Chat Yap

Chat siteleri günümüzde internette en çok aratılan ve ziyaret edilen siteler arasındadır. Binlerce bay ve bayan ziyaretçinin bir araya geldiği chat odalarına sende üyeliksiz chat seçeneği ile katıl, yeni insanlarla tanış birlikte eğlenceli zamanlar geçir. Gelişmiş mobil sohbet ara yüzü ile tablet ve telefonlarınızdan gezerken, kafede otururken rahatlıkla sohbet etmenin keyfini çıkarın.

Online Chat Siteleri

Çevrimiçi Chat

Online Chat Sitelerinde, çekici profil resimleri ve heyecan verici sohbetler genellikle gerçekte sunabileceklerinden daha fazlasını vaat eder. Pek çok kullanıcının bilmediği şey: çok sayıda sözde gerçek profil aslında ücretli çalışanlara aittir. Size sahte profilleri nasıl tanıyacağınızı göstereceğiz. 

Online Chat Sohbet

Chat Sitelerindeki Sahte Profiller

Chat Sitelerinde bir portal hayali, profiller kullanıyor mu? Çoğu durumda, genel şartlar ve koşullara veya kullanım şartlarına bir göz atmak yardımcı olacaktır. Sık kullanılan tanımlamalar genel anlamda Chat odalarında farklılıklar göstermektedir. Kişiye göre düzenleme gören profiller mevcuttur.

Sahte profilleri gösteren durumlar aşağıdaki gibidir:

 • “Bir erkek profili bir kadın görevli tarafından, bir kadın profili bir erkek görevli tarafından yönetilebilir.”
 • “Tüm kadın profillerinin hayali profiller olduğu varsayılabilir 
 • “Bu profillerin yalnızca eğlenceniz için olduğunu ve Hizmetimizi kullanımınızı teşvik etmek için olduğunu kabul ediyorsunuz.
 • “Bir profilin iletişim bilgilerinin verilmesinden, profilin arkasına gerçek bir kişinin saklandığı sonucu çıkarılamaz.”
 • “Hayali profiller tarafından sağlanan tüm ifadeler ve tüm kişisel veriler, görevlilerin icatlarıdır.”
 • “Sağlayıcı, sohbette kullanılan operatörlerin kullanıldığını ve aktif olduğunu açıkça belirtiyor (…).”
 • “İnternetteki bu tür Chat yap ortamlarında ve iletişim komisyoncularında genellikle olduğu gibi, işlevi sağlamak için hizmet sağlayıcı, iletişim platformunu kullanıcılar için çekici kılmak amacıyla sistemde özel olarak işaretlenmemiş eğlendiriciler kullanır.”

Chat Sohbet Ortamındaki Sahtekarları Tanımak

Chat Sohbet Sitelerinde ücretli çalışanların kullanıldığına dair göstergeler yalnızca hüküm ve koşullarda veya kullanım koşullarında bulunmaz. Profillerin kendileri de bilgi sağlar. Buna dikkat etmelisiniz:

 • Fotoğraflar özellikle profesyonel, çekici veya neredeyse doğal görünmüyor mu? O zaman dikkatli olunması tavsiye edilir. Genellikle bunlar internetten alınan resimlerdir ve özel anlık görüntüler veya özçekimler değildir.
 • Profil nasıl görünüyor? Kulağa gerçek olamayacak kadar iyi mi geliyor yoksa potansiyel ortak hakkında neredeyse hiç bilgi bulamıyor musunuz?
 • İlgi alanlarıyla ilgili bilgiler çok genel kalıyor ve çok kişisel görünmüyor mu?
 • Karşı tarafla sadece ücretli telefon numaraları veya SMS yoluyla mı iletişime geçilebilir?

Tüm bu durumlarda uyanık olmalısınız. Ancak ve ancak bu durumlarda olayın farkına varılır ise, daha bilinçli olunacaktır.

Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


mobil sohbet odaları