Sohbet Girişi

FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Doyasıya Chat Yap

Chat siteleri günümüzde internette en çok aratılan ve ziyaret edilen siteler arasındadır. Binlerce bay ve bayan ziyaretçinin bir araya geldiği chat odalarına sende üyeliksiz chat seçeneği ile katıl, yeni insanlarla tanış birlikte eğlenceli zamanlar geçir. Gelişmiş mobil sohbet ara yüzü ile tablet ve telefonlarınızdan gezerken, kafede otururken rahatlıkla sohbet etmenin keyfini çıkarın.

Yuzuk Sohbet

Türkiye’nin en köklü IRC sunucularından birisi olan Yuzuk sunucuları hakkında biraz bilgi vermek ve aynı zamanda girişleri hakkında kolaylık sağlamak isteriz.

Yılların eskitemediği sunucu yuzuk.net

Yuzuk.net 2000’lı yıllarda faaliyetine bağlamış olan bir IRC tabanlı bir sunucu olarak devam etmektedir. Yapımcısı Professional ( Volkan ) isimli gebze tarafında ikamet eden biridir.  Şuan ki sahibi halen kendisi değildir uzun zaman önce el değiştirmiş olup halen faaliyetlerine devam etmektedir.

Kısıtlamalar çıkış arayışlarını, bu arayışlarda Yuzuk.net gibi yenilikleri meydana getirdi.

Yuzuk.net normal şartlarda kısıtlanmış bir düzenin bir meyvesi olarak meydana gelmiştir. 2000 ‘li yılların başında Mynet.com sohbet tabanları içeride yaşanan attack ve saldırılardan korunma amacı ile IRC girişini kapatmasıyla başlamıştır. Bu süreç devam ederken sunucu ciddi bir giriş kaybı yaşarken kullanıcılar bu sunucunun varlığından ayrılmama da devam etmeyi isterken bunu sağlayabilecek bir çıkış noktası arayışında oldukları süreç içerisinde zamanın mynet.com #istanbul kanalı oplarından olan Professional – Yuzuk.net  isimli bir script çıkarır bu script’in özelliği ise IRC üzerinden giriş yapılamayan Mynet.Com ‘a girişi sağlamasının bilinmesi ve  yaygınlaşmasıyla birlikte ciddi bir yuzuk script kullanıcı oluşmaya başladı. Bu süreç ile birlikte bir çok script’te peşi sıra bu krizi fırsata çevirmek için düzenlemeler ve çalışmalar gerçekleştirdi.  Kaçak, Papatya, Kelebek gibi IRC tabanına hitap eden scriptlerde bu çalışmaları bünyelerinde gerçekleştirerek ciddi bir script kullanıcı potansiyelini ellerine almış olduklar.

yuzuk sohbet

yuzuk sohbet

Krizler Fırsatları Doğurur.

Bu yaşanılan krizi fırsata çevirmek isteyen yuzuk script ekibi yuzuk.net  isimli ellerinde bulundurdukları domain üzerine bir sunucu kurma kararı aldılar ve bununla birlikte mynet’e girmek isteyenlere script üzerinden farklı bir sunucu olan Yuzuk.net’in reklamları yapılmaya başlandı.  Geçen süre zarfında ilk bir yıl içerisinde sunucu 600-800 online gibi ciddi bir kullanıcı potansiyeli hitap eden bir sunucu haline geldi.

Dönemin Viral Sunucu

Bu süreçler içerisinde yuzuk.net ve Yuzuk sohbet  viral bir sohbet sunucu olarak uzun yıllarca hizmet verdi, geçen süre zarfında sunucu sahibinin kendi şahsi iş hayatı ve nedenlerinden dolayı sunucuyu farklı sunuculara kiralama kararı alındı. Bu süreç içerisinde yönetimi kendisinde olmayan bir yönetim modeli ile devam etmesinden dolayı da ciddi bir kan kaybı yaşamaya başlayan sunucu bu süreç başlamasından 2-3 yıl içerisinde tarihin eski ve tozlu sayfalarında yok olan diğer sunucular arasında yerini almaya başladı.

Günümüzde sitesi halen aktif olsa da sunucu aktif durumda değildir, bu nedenle kullanıcıları Chatyap.org ‘unda bağlı olduğu bu sunuculara giriş yapmaktadır. Eski kullanıcıları bir araya getirme düşüncesi ile ortak network üzerinde hizmet vermekteyiz.

 

Yuzuk Script, Yuzuk sohbet, Yuzukchat

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


mobil sohbet odaları